Przejdź do treści

Profil Działalności

Green Zebras S.A. – spółka technologiczna specjalizująca się w pozyskiwaniu substancji aktywnych pochodzenia naturalnego i produkcji wysokiej jakości ekstraktów roślinnych z ziół, ze specjalnym uwzględnieniem ziół polskich oraz roślin adaptogennych, a także, grzybów, owoców i przypraw. Spółka posiada również uprawnienia do przeprowadzania ekstrakcji konopi siewnej. Obecnie w swoim portfolio technologicznym posiada receptury na przetwórstwo ponad 50 roślin, między innymi rumianku, kozłka lekarskiego, męczennicy (passiflory) chmielu, bzu czarnego, serdecznika, gotu koli, tarczycy bajkalskiej, soplówki jeżowatej czy ashwagandy. Green Zebras działa w modelu usługowym – oferując odbiorcom ekstrakty roślinne (w formie płynnej, gęstej oraz proszkowej), jak również wsparcie w procesie tworzenia nowych produktów: od etapu recepturowania, poprzez tworzenie prototypów, ich testowanie, a następnie produkcję. Spółka świadczy również usługi konfekcjonowania produktów sypkich i płynnych oraz produkcji wyrobów gotowych w modelu white label.

Wyciągi zawierające substancje czynne o pożądanych właściwościach ekstrahuje się z tkanek roślin w drodze specjalistycznej obróbki. Ekstrakty roślinne są uniwersalnym dodatkiem, ponieważ mogą znajdować zastosowanie się w różnych branżach, takich jak przemysł spożywczy, kosmetyczny, farmaceutyczny i w produkcji suplementów diety jako źródło substancji czynnych, w zależności od zapotrzebowania.
To zdrowa alternatywa dla składników syntetycznych lub chemicznych.

Spółka dysponuje nowoczesną linią produkcyjną do pozyskiwania i konfekcjonowania ekstraktów, w tym linię technologiczną do ekstrakcji rozpuszczalnikowej o wydajności 5 ton suszu roślinnego/miesiąc.